شبکه اجتماعی پارسی زبانانپارسی یار
اين گروه دررابطه باتمبرشناسي تمبرهاي منتشرشده و سايرکشورهاي جهان و تبادل افکار واخبار بين علاقمندان و کلسيونرهاي تمبرميباشد

پيام‌هاي اتاق

تسبیح دیجیتال
+ چرا تمبر جمع مي کنيم؟
اين که چرا تمبر جمع مي کنيم بستگي به طرز فکر، علاقه و انگيزه اي دارد که هر کسي به دليلي آن را دنبال مي کند. ولي به طور کل اشخاصي که به دنبال جمع آوري و کلکسيونري تمبر هستند به دلايلي به اين کار زيبا، تميز و فرهنگي روي مي آورند که مي توان اينگونه خلاصه کرد:
- داشتن يک سرگرمي سالم براي گذران زمان به طور مفيد و با ارزش که همراه با خاطره و احساس خوشي است که در جريان جمع آوري مجموعه تمبر به وجود مي آيد. - عشق و علاقه به طرح ها و نقش هايي که بر روي تمبر آورده شده و يا علاقه زياد به تاريخ و وقايعي که در گذشته رخ داده و ثبت آن بر روي تمبر براي هميشه به يادگار مانده.
داشتن يک نوع پس انداز با سرمايه اي نسبتا متناسب براي خود و فرزندان، با توجه به اينکه با دنبال کردن زوش صحيح گرد آوري مجموعه، در بسياري مواقع تورم جاري را مي توان جبران کرد. - به وجود آمدن يک پرستيژ و افتخار در بين دوستان و اقوام، وقتي که با ذوق و علاقه از کلکسيون تمبر و اطلاعاتي که از طريق جمع آوري تمبر بدست آمده صحبت مي شود.
ايجاد حس آرامش و لذتي که در انسان به وجود مي آيد به طوري که دنياي اطراف را براي مدت زماني هر چند کوتاه فراموش کرده و غرق در تک تک داشته هاي خود در مجموعه اش مي شود.
والديني که کودکان خود را تشويق به جمع آوري تمبر مي کنند علاوه بر داشتن سرگرمي سالم، به آن ها نظم و شوق منظم بودن را نيز آموزش مي دهند. و اين عادت به نظم، آرامش را در زندگي آينده شان به ارمغان مي آورد.
mp3 player شوکر
گروه کانون تمبرشناسي وگالري تمبر
vertical_align_top